Aktuality

Přečtěte si aktuality a zajímavosti ze světa olejů a maziv, aditiv, nemrznoucích chladících směsí a doplňků pro osobní i nákladní vozy, autobusy, stavební a zemědělské stroje a průmysl.

Kromě novinek zde najdete i tipy k údržbě automobilů, vybrané rady od zkušených odborníků i perličky ze života společnosti Top Oil Services.

01/2021

Nové spojení sil, odbornosti a zkušeností

Q8Oils a INNIO navazují dlouhodobé partnerství v oblasti mazání plynových motorů Jenbacher

Společnosti Q8Oils a INNIO Jenbacher vzájemně podepsaly dlouhodobou dohodu o globálním partnerství na dodávky maziv pro všechny plynové motory Jenbacher, které jsou provozovány na bioplyn, čistírenský a skládkový plyn.

Kombinace technických znalostí a znalostí INNIO Jenbacher a Q8Oils dále zvýší odolnost a účinnost motorů Jenbacher typu 2, 3, 4 a 6. Obě společnosti pevně věří, že toto partnerství přinese současným i budoucím majitelům a provozovatelům plynových motorů Jenbacher nové nezpochybnitelné výhody.

S účinností od 1. října tato nová dohoda dostává nový rozměr úzké a úspěšné spolupráci mezi INNIO Jenbacher a Q8Oils, která je rozvíjena v posledních letech. Obě společnosti již intenzivně spolupracují na vývoji jejich nového značkového oleje. Jeho představení je plánováno na Q1 2021.

Frank Rouwens, generální ředitel Q8Oils, uvedl: „S potěšením oznamujeme partnerství mezi Q8Oils a INNIO Jenbacher, které společnost Q8Oils dostává mezi technologickou špičku ve vývoji a výrobě olejů určených pro mazání plynových motorů a společnost Jenbacher mezi špičku v oblasti navrhování plynových motorů. Naše společnosti se zaměřuje na vývoj související s bioplynem, čistírenským a skládkovým plynem. Toto nové partnerství skvěle zapadá do naší vzájemné snahy se zaměřit na výzkum a vývoj udržitelných řešení, která podporují životní prostředí a pomáhají učinit naši planetu zdravějším místem.“

Andreas Kunz, CTO, INNIO, uvedl: „Jsme rádi, že spolu s Q8Oils můžeme stavět na našem společném vysoce vědeckém pracovním vztahu. V posledních letech úzce spolupracujeme s Q8Oils, abychom spojili znalosti INNIO, které má z dlouholetého vývoje motorů a o znalostech, týkající se spalování plynů s kompetencemi Q8Oils ve vývoji maziv a aditiv. Toto spojení vedlo k vývoji nového maziva, které je navrženo tak, aby splňovalo náročné požadavky na spalování jiných než zemních plynů. Bylo vyvinuto mazivo speciálně pro naše spolehlivé a vysoce účinné motory Jenbacher typu 2, 3, 4 a 6, které poskytuje větší ochranu komponentům motoru a maximalizuje hodnotu pro zákazníka. Dohoda o partnerství je klíčovým faktorem pro neustálé zlepšování výkonu našich motorů, které je zároveň šetrné k životnímu prostředí. “

Společnost Q8Oils již 35 let vyvíjí ve svých výzkumných laboratořích řešení související s výzvami plynoucími z mazacích plynových motorů. Díky neustálé inovaci poskytuje majitelům plynových motorů maziva, která zajišťují nejčistší motory a delší výměnné intervaly oleje, což pomáhá snižovat provozní náklady.

SEZNAM AKTUALIT